Usługi biblioteki

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług biblioteki wszystkich z Państwa, którzy pragną cieszyć się ulubioną literaturą w zaciszu swojego domu. Na życzenie naszych klientów, którzy posiadają uprawnienia przysługujące osobom niepełnosprawnym, pracownicy bezpośrednio do domu klienta dostarczą pożądane egzemplarze książkowe. Nieodpłatna usługa dotyczy wyłącznie tych z klientów, którzy zamieszkują na terenie Wąchocka.

Kursy ADR i CPC, olej opałowy i sale konferencyjne w ofercie firmy ARON Kielce

W naszej bibliotece mają Państwo możliwość zaznajomienia się nie tylko z nowościami pojawiającymi się na rynku wydawniczym. Szczególnie aktywni miłośnicy literatury, zaproszeni są na wizytę otwartego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wraz z pozostałymi uczestnikami klubu, będą mieli Państwo możliwość poruszenia kwestii ulubionej literatury, dokonać interpretacji danego utworu, stworzyć sylwetkę artystyczną autora, a przede wszystkim poznać nowe pozycje książkowe oraz pozostałych klubowiczów. Jest to świetna alternatywa spędzenia wolnego czasu przez seniorów. Żywa dyskusja pobudzi kreatywne myślenie, a także stanowić będzie skuteczną motywację do odkrycia nowej pasji, jaką jest czytanie książek. Dyskusyjny Klub Książki stworzony został w poszczególnych grupach wiekowych – zarówno dla dzieci uczęszczających do szkoły, jak też osób w pełni wieku.

Użytkownicy biblioteki w Wąchocku powinni zapoznać się z regulaminem placówki. Wymienione podpunkty, choć z reguły pomijane, mogą Państwu przedstawić wiele ciekawych rozwiązań dotyczących świadczenia z bibliotecznych usług. Regulaminy podzielone są wedle funkcjonujących oddziałów, a mianowicie czytelni, wypożyczalni, a także czytelni internetowej.

Oprócz tego warto zaznajomić się z godzinami otwarcia poszczególnego dystryktu. Ze względu na zróżnicowany program aktywności biblioteki, w poszczególnych dniach mogą Państwo wypożyczyć książkę, odwiedzić czytelnię, bądź skorzystać z komputerów. Czas otwarcia placówki z reguły podzielony jest pomiędzy trzy wymienione kategorie usług.

W bibliotece w Wąchocku nie brak atrakcji w postaci wydarzeń muzycznych, a także wieczorków autorskich. Zarówno doświadczeni autorzy, jak i debiutanci mają okazję zaprezentować Państwu fragmenty własnej twórczości, w przemiłej atmosferze zaproszonych gości, a także w komfortowych warunkach sali gościnnej.

Co więcej w bibliotece w Wąchocku organizowanie są częste akcje promocyjne sięganie po lektury, jak choćby dodatkowe zajęcia letnie dla dzieci i młodzieży. Zajęcia czytelniczo-rysownicze nie tylko pobudzają do działania, ale również umożliwiają odkrycie nowych umiejętności. Dodatkowe akcje odbywają się również w porze zimowej, kiedy uczniowie mają przerwę od zajęć lekcyjnych.

Dodatkowe atrakcje nie tylko umożliwią zapoznanie się z twórczością powieściopisarzy dla dzieci, ale także spotkanie wyjątkowych gości z rynku czytelniczego. Oprócz tego nasza biblioteka organizuje szereg zajęć dodatkowych, jak choćby karaoke, a także lekcje recytowania wierszy. Dla najmłodszych uczestników przewidujemy odczytywanie popularnych bajek.