Tradycyjna książka

Tradycyjna książka określana jest, jako napisany lub wydrukowany tekst, posiadający określone wymiary. W związku z dzisiejszym postępem technologii oraz cyfryzacji, czytelnicy mają dostęp również do czytników elektronicznych, jak i audiobooków. Zdaniem „UNESCO” tradycyjna forma książkowa powinna zawierać minimum 49-stronnicowy format. Książki tworzone są z myślą o przeznaczeniu do rozpowszechniania publicznego. Zawierają utrwalone materialnie prawdy, którymi możemy kierować się na różnych płaszczyznach naszego życia. Prawidłowo zachowana książka to taka, która umożliwia łatwość przenoszenia, ogłaszania, przechowywania, a także przekazywania różnego typu treści.

Książki dzielą się przede wszystkim ze względu na rodzaj tekstu, który reprezentuje dana historia. Spośród gatunków literackich, najbardziej rozpowszechnione zostały książki o tematyce wojennej, naukowej, a także obyczajowej. Niemniej popularne są pozycje historyczne, fantastyczne, kryminalne, a także sensacyjne. Oprócz tego niemalże każdemu z nas znane są klasyczne powieści romantyczne, jak choćby „Duma i uprzednie”, tzw. dreszczowce, horrory, jak choćby Dracula, a także powieści przygodowe i psychologiczne. Te ostatnie coraz częściej znajdują uznanie zarówno na zagranicznym, jak też polskim rynku wydawniczym. Bez względu na to, który gatunek powieści jest Państwu bliższy, szeroki księgozbiór biblioteki w Wąchocku zawiera zarówno nowoczesne propozycje z literatury polskiej, jak też zagranicznej. Oferta placówki udostępnia książki będące światowymi bestsellerami, jak choćby kontynuacja popularnej sagi: „Słup ognia”, autorstwa Kena Folleta. Ponadto warto zapoznać się ze świetnym utworem polskiej pisarki Agaty Czykierdy-Grabowskiej – „Jak powietrze”.

W bibliotece w Wąchocku znajduje się szereg spis bibliograficzny, dotyczący lokalnej historii miasta, a także zasłużonych obywateli Wąchocka. Piśmiennicze kompozycje przeznaczone są zarówno dla uczniów szkół od podstawowej po licealną, jak też studentów i osób pracujących. Co więcej biblioteka w Wąchocku posiada wiele pozycji przeznaczonych dla nieco bardziej wytrawniejszych „smakoszy literatury”, a także seniorów. Liczne tomiki poetyckie, a także powieści bibliograficzne stanowią świetną metodę na zaznajomienie się z życiorysami znamienitych osobistości. Tych z Państwa, którzy preferują zapoznawanie się z literaturą, za pomocą nowoczesnych środków przekazu, zaciekawi fakt, iż biblioteka wąchocka posiada liczne audiobooki. Komfortowe w użyciu sprzęty elektroniczne umożliwią delektowanie się ulubioną audycją książkową. Księgozbiory biblioteki dostępne są do weryfikacji zarówno internetowo, jak i bezpośrednio w bibliotece. Na życzenie tych z Państwa, którzy zmagają się z dysfunkcjami zdrowotnymi, poświadczonymi odpowiednią dokumentacją, biblioteka obliguje się do dostarczenia wybranej literatury, do domu czytelnika. Opcja nieodpłatnego dowozu możliwa jest wyłącznie dla tych z użytkowników biblioteki, którzy zamieszkują na terenie miasta Wąchocko.