Asortyment biblioteki

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatego asortymentu biblioteki w Wąchocku miłośników różnorodnej literatury. Księgozbiór placówki zawiera nowoczesne pozycje, jak choćby popularna historia „Zanim się pojawiłeś”, autorstwa Jojo Moyes. Wyciskające łzy historie poruszą nawet najbardziej zagorzałych przeciwników literatury romantycznej. Zwolennikom literatury fantastycznej oferujemy szeroki asortyment nieprawdopodobnych historii, jak choćby przygody Harry’ego Pottera, a także coraz popularniejszą sagę George R.R. Martina zatytułowaną: „Gra o tron”.

Zbigniew Roman – adwokat rodzinny z Warszawy – alimenty, sprawy karne, rozwody, sprawy spadkowe

Wszystkich uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z języka polskiego, zainteresuje możliwość korzystania z bogatego księgozbioru lektur szkolnych. Oprócz wielu pozycji z zakresu literatury polskiej, dostępny jest także szereg opracowań ułatwiających opanowanie egzaminacyjnego materiału. Profesjonalna obsługa biblioteczna zagwarantuje pomoc w trakcie poszukiwania niezbędnej bibliografii, zarówno studentom, jak też osobom zmagającym się z opracowaniem wskazanego tematu. Księgozbiór biblioteczny oferuje szereg pozycji z zakresu literatury science-fiction, a także kryminalnej. Zapierające wdech w piersiach, nietuzinkowe historie zadowolą starszych, jak też młodszych czytelników. Zapoznając się z różnego typu katalogami biblioteki mogą Państwo napotkać zarówno literaturę tworzoną przez pisarzy polskich, jak i zagranicznych. Biblioteczne zbiory książkowe zawierają wiele wydań obcego pochodzenia, dzięki czemu można poszerzać horyzonty kultury międzynarodowej.

Miłośników czasopism z pewnością zadowoli fakt, iż biblioteka w Wąchocku wyposażona jest w gabloty pełne unikalnych edycji prasowych. Popularne komiksy znanych bohaterów, jak Thor, a także Kaczor Donald, przeznaczone są do użytku każdego z odwiedzających bibliotekę. Co więcej prasę można przeglądać w przeznaczonej ku temu strefie czytelniczej, innymi słowy bezpośrednio w bibliotece, w komfortowych warunkach. Biblioteka w Wąchocku wyposażona jest także w wiele cennych edycji, których przemianę można rozpatrywać w przestrzeni kilkuletnich korekt wydawniczych. Na życzenie gości, obsługa biblioteki przedstawi unikatowe pozycje książkowe, a także wyjaśni ich wartość historyczno-kulturową.

Ponadto placówka jest świetnym miejscem, by zaznajomić najmłodszych z umiejętnością poprawnego czytania, a także poprawnym interpretowaniem sensu tekstów. Począwszy od bajki dla dzieci, zaś kończąc na wyczerpujących merytorycznie publikacjach naukowych, dzieci i młodzież będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, a także pobudzić wyobraźnię. Miłośników poezji z całą pewnością zachwyci szeroki wybór tomików, zarówno poetów polskich – od współczesnych, po reprezentujących okres wcześniejsze, jak i pisarzy zagranicznych. Oferowane książki przeznaczone są do użytku publicznego, w związku z tym każdy z użytkowników biblioteki zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu biblioteki, a przede wszystkim postrzegania udostępnianych książek, jako dobra wspólnego.